Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Viernes, 13 Julio 2018 11:11

La directiva de Pimec i Círculo Ecuestre, i antiga alumna del Conservatori Liceu, Anna Gener, publica un conte ambientat en els seus anys d’estudis al centre

L'antiga alumna del Conservatori Liceu Anna Gener, actualment presidenta i CEO de Savills Aguirre Newman Barcelona, experta en el sector immobiliari i membre de les juntes directives de Pimec i Círculo Ecuestre, ha publicat a la secció ED-Ideas del portal digital Economia Digital un conte ambientat en els seus anys d'estudis a l'antiga seu del centre, a La Rambla de Barcelona.

Gener dibuixa un retrat nostàlgic, evocador i tendre de tota una època, on la descripció d'una Barcelona fosca, que s'endevina pre-olímpica, contrasta amb la lluminositat emotiva de les velles aules del Conservatori Liceu, on rebia formació en piano i solfeig.

En el relat, tot i partir d'una perspectiva personal, es mostren trets molt definidors de l'esperit educatiu del centre que perviuen encara avui, com són la proximitat dels professors, els vincles d'amistat entre l'alumnat o la convivència dels alumnes que es dediquen a la pràctica amateur amb els que volen dedicar-se professionalment a la música.

Aquesta descripció dels estudis al Conservatori Liceu de l'època entronca amb una vessant més autobiogràfica del conte, on les relacions personals i els descobriments propis de la joventut són els protagonistes.

Podeu llegir el conte complet aquí:
Gener, Anna. Cuento de verano: hay algo muy mágico cuando una persona reservada te confía sus secretos. Ideas (Economía digital), 11/07/2018 [Consulta: 13/07/2018]

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web