Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Lunes, 09 Julio 2018 07:35

La revista Ópera Actual dedica un perfil biogràfic a l’ex-alumne del Conservatori del Liceu Gerard Farreras

L'ex-alumne del Centre Superior del Conservatori Liceu Gerard Farreras ha estat objecte d'un article en el darrer número de la prestigiosa revista Ópera Actual, corresponent als mesos de juliol-agost de 2018.

Es tracta d'un perfil biogràfic que apareix en la secció "La Cantera" i que repassa el currículum d'aquest jove baix, tot mencionant el seu pas pel centre com a alumne d'Estudis Superiors i, posteriorment, del Màster en Interpretació d'Òpera gràcies a una de les beques que ofereix la Fundació Conservatori Liceu.

La seva participació en el Màster li va permetre debutar com a Sarastro en les dues representacions de La Flauta Màgica realitzades a l'Auditori del Conservatori del Liceu els 21 i 22 de juny de 2017, en una producció integrada al cicle Liceu Cambra i que comptà amb la direcció musical de Manel Valdivieso, la direcció escènica de Marc Rosich i l'assessorament de figures del cant com Francisco Araiza, Joan Martín-Royo, Roger Padullés i Elena Copons.

El perfil biogràfic també incideix en altres èxits de la seva prometedora carrera, com el premi al Concurs Mirna Lacambra de Sabadell (i debut a Don Giovanni), el premi al Reial Cercle Artístic de Barcelona, el debut al Festival Verdi de Brusetto i a l'Ottavio Ziino de Roma, la participació al Lyric Opera Studio de Weimar, el premi especial de la Fundació de Música Ferrer-Salat al Concurs Internacional de Cant Tenor Viñas i propers projectes com Tosca al Teatro Campoamor de Oviedo.

Més informació:
La Cantera: Gerard Farreras. Ópera actual, núm. 215 (juliol-agost de 2018), p. 46

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web