Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Miércoles, 11 Abril 2018 08:59

L’alumne del Conservatori del Liceu César Cortés guanya el premi a Millor Veu Masculina del 2018 atorgat per Òpera Jove de Catalunya

L'alumne del Conservatori del Liceu César Cortés ha guanyat el Premi a Millor Veu Jove Masculina atorgat per Òpera Jove de Catalunya en la recent gala dels seus Premis de la Lírica, celebrada el passat divendres 6 d'abril al vespre al Reial Cercle Artístic de Barcelona.

Aquesta associació ha volgut reconèixer així el talent del jove alumne del nostre Màster en Interpretació d'Òpera, que suma aquest guardó als premis que ja acumula en l'inici de la seva carrera professional, com per exemple el Concurs de Cant Josep Palet de Martorell (incloent els premis especials de l'Associació Amics de l'Òpera de Sarrià i del Restaurant 7 Portes). Properament podrem gaudir de la seva veu a la representació de La Cenerentola els propers 12 i 13 d'abril a l'Auditori del Conservatori.

En la gala, la segona organitzada per Òpera Jove Catalunya amb l'objectiu de premiar la trajectòria en el món de l'òpera de personalitats, institucions, mitjans de comunicació i professionals de la divulgació, així com noves promeses del cant, es va realitzar també un emotiu homenatge al tenor Josep Carreras (Premi a la Trajectòria personal i Medalla d'Honor del Reial Cercle Artístic), i es van donar premis a Amics de l'Òpera de Sabadell, a Albert Guinovart, a la jove soprano Mercedes Gancedo, a la publicació Platea Magazine i a Los Conciertos de La2.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web