Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Miércoles, 11 Abril 2018 08:49

Carles Pachón guanya el premi Ópera Actual 2018

Carles Pachón ha estat escollit guanyador del Premi Ópera Actual 2018 "Al intérprete joven más prometedor" atorgat per aquest prestigiosa publicació, l'única revista especialitzada en el gènere líric editada al nostre país. El jove baríton veu així reconegut l'exitós inici de la seva trajectòria professional.

En la seva propera aparició podrem escoltar-lo a la producció del Màster en Interpretació d'Òpera del Conservatori del Liceu, La Cenerentola, els propers 12 i 13 d'abril a l'Auditori del centre. La seva participació és el resultat del triomf al I Concurso Internacional de Ópera de Sonora 'Francisco Araiza', celebrat a Mèxic en el marc del Festival Internacional del Pitic l'any passat i el premi del qual, com a part del conveni institucional signat entre el Conservatori i l'Instituto Municipal de Cultura de Hermosillo, organitzador del certamen, era un beca de la Fundació Conservatori del Liceu per participar en la representació de l'òpera de Rossini.

Altres dels seus èxits són les participacions en produccions tan importants com Le nozze di Figaro i Don Giovanni a l'Òpera de Sabadell, Madama Butterfly al Festival de Peralada, Maruxa al Teatro de la Zarzuela o Il viaggio a Reims al Gran Teatre del Liceu, així com nombrosos èxits en altres concursos.

Carles Pachón rebé el reconeixement d'Ópera Actual en la gala celebrada el passat dia 4 a la cerimònia al Círculo del Liceo de Barcelona. En l'edició d'enguany dels premis també fou guardonada la mezzosoprano Nancy Fabiola i Gregorio Marañón en representació de la Fundación Teatro Real. Els premis (dedicats als difunts Carmen Mateu i Jesús López Cobos) foren lliurats pel president fundador de la revista, Roger Alier, el director Fernando Sans Rivière i el cap de redacció Pablo Menéndez-Haddad, i tingueren el suport d'entitats com Grupo LVMH, Ópera XXI, Perelada Vins i Caves, Hotel Alma, Societat del Gran Teatre del Liceu, Sebago, Intermezzo, Luxury Spain, Paco Azorín i altres mecenes de la publicació.

A més de la cerimònia de lliurament, Pachón també ha estat entrevistat extensament en el darrer número de la revista.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web