Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Viernes, 01 Diciembre 2017 10:32

Agathe Moreau i Arielle Krebs, alumnes de guitarra del Conservatori del Liceu, actuen en l’acte de lliurament dels Guardons Marta Mata 2017 de l’Associació de Mestres Rosa Sensat

El passat dimarts 28 de novembre, les alumnes del Màster de Música de Cambra del Conservatori del Liceu Agathe Moreau i Arielle Krebs, integrants del Duo Aryaga, van actuar a l'acte de lliurament dels Guardons Marta 2017 i el 37è Premi de Pedagogia Marta Mata, organitzats per l'Associació de Mestres Rosa Sensat.

Les joves guitarristes van interpretar, com a clausura de l'acte, el Preludi i fuga de Mario Castelnuovo-Tedesco.

Aquests guardons són atorgats anualment des de fa quinze anys i en l'edició d'enguany foren premiats el titellaire italià Mariano Dolci i el programa informatiu InfoK de Televisió de Catalunya. Per altra banda, el treball col·lectiu Educar-se és de valents, rebé el Premi de Pedagogia. A l'acte hi van assistir la directora del Servei d'Innovació i Formació de l'Educació Infantil del Departament d'Ensenyament, Natàlia Maldonado, el diputat d'Educació de la Diputació de Barcelona, Rafa Homet, l'assessor del Comissionat d'Educació i Universitats de l'Ajuntament de Barcelona, Joffre Villanueva, i la presidenta de Rosa Sensat, Francina Martí.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web