Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 10 Octubre 2017 14:33

Cèlia Margalef i Blai Mañer, alumnes del Conservatori del Liceu, participen en una masterclass del 2n Festival Internacional de Música Sona Mollet

El passat dissabte 7 d'octubre, els alumnes del Conservatori del Liceu Cèlia Margalef i Blai Mañer (que realitza els estudis becat per la Fundació de Música Ferrer-Salat) van participar a la masterclass impartida per Frank van de Laar en el marc del 2n Festival Internacional de Música Sona Mollet - Memorial Anna Villaescusa.

Es tracta del segon any en què els alumnes del centre prenen part en aquest festival promogut per l'Ajuntament de Mollet amb un conveni de col·laboració amb el Conservatori del Liceu i el Conservatori d'Amsterdam, els dos centres on es va formar la jove pianista molletana Anna Villaescusa Rebull, i en el record de la qual s'instituí aquest cicle.

El Festival Sona Mollet presenta una programació amb presència de músics internacionals i té com a objectiu la difusió de la música clàssica i el jazz en les seves diferents disciplines i instruments, destacant però el protagonisme del piano, i amb la presència de la Fundació Josep Carreras contra la leucèmia com a destinatària dels fons recaptats amb les entrades.

Anna Villaescusa estudià piano al Conservatori del Liceu des de l'any 2008 amb el professor Tensy Krismant (implicat també en la programació de les dues edicions realitzades del Sona Mollet), tot sent una alumna destacada del centre tant en la seva faceta de solista com en l'àmbit cambrístic (fou guanyadora del Premi Extraordinari de Cambra del Conservatori el 2010, en la primera edició d'aquest guardó), i deixant una empremta profunda al centre per la seva vàlua personal.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web