Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 12 Septiembre 2017 08:41

El Cor de Cambra del Conservatori del Liceu actua al Parlament de Catalunya amb motiu de l’entrega de la Medalla d’Honor al Cos de Mossos d’Esquadra, Guàrdia Urbana de Barcelona, Policia local de Cambrils i Serveis d’Emergències

El passat 10 de setembre a la tarda, el Cor de Cambra del Conservatori del Liceu va interpretar l'himne nacional de Catalunya durant l'acte celebrat al Parlament de Catalunya amb motiu del lliurament de la Medalla d'Honor, en la categoria d'or, al Cos de Mossos d'Esquadra, a la Guàrdia Urbana de Barcelona, a la Policia Local de Cambrils i als serveis d'emergències que durant els 17 d'agost i dies posteriors van intervenir en resposta als atemptats comesos a Barcelona i Cambrils.

El cant d'Els Segadors a càrrec d'alumnes d'Estudis Superiors del centre dirigits per Daniel Mestre va cloure un acte molt emotiu que, alhora, obria oficialment la commemoració de la Diada. En aquest sentit, van assistir-hi, a més dels guardonats, autoritats del Govern de la Generalitat, Ajuntaments de Barcelona i Cambrils, i diputats de les forces polítiques representades al Parlament de Catalunya, així com entitats de la societat civil i religiosa.

Les diverses autoritats, en finalitzar aquest lliurament de medalles, van voler felicitar personalment els cantaires per la força i expressivitat de la seva interpretació, destacant especialment les paraules d'agraïment per part del President de la Generalitat Carles Puigdemont i la Presidenta del Parlament Carme Forcadell.

Podeu llegir aquí la nota de premsa del Parlament de Catalunya:
https://www.parlament.cat/web/actualitat/noticies/index.html?p_format=D&p_id=270285682

També podeu veure la interpretació del Cor de Cambra del Conservatori del Liceu al següent vídeo, a partir del minut 40:54:

Canal Parlament|Parlament de Catalunya

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web