Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 18 Julio 2017 12:41

L’alumna del Conservatori del Liceu Carolina Santiago guanya la Yamaha Scholarship en l’edició d’enguany de la Barcelona Piano Academy (BPA), que té la seva seu pedagògica al Conservatori

L'alumna del Conservatori del Liceu Carolina Santiago ha estat guardonada amb la Yamaha Scholarship com a premi a la millor participant espanyola de l'edició d'enguany del curs de la Barcelona Piano Academy (BPA), que té la seva seu pedagògica al Conservatori, i que va celebrar la seva clausura amb un concert dels participants el passat 13 de juliol.

Fa tres anys que el Conservatori acull durant l'estiu la BPA (www.barcelonapianoacademy.com), que dirigeix l'antiga alumna del centre María Manzano. La col·laboració entre ambdues institucions fa possible aquest cicle anual de concerts, masterclasses i competició pianística, que reuneix cada any a mestres del piano de gran prestigi internacional (entre ells diversos professors del Conservatori) i que porta a la ciutat a joves pianistes d'arreu el món.

Cal destacar, a més, que aquest guardó a Carolina Santiago (a qui hem sentit recentment en el marc del Cicle de Concerts Claustre Sant Domènec de Peralada) es suma a la seva recent obtenció d'una beca del Conservatori del Liceu per a cursar estudis de Màster al nostre centre el proper curs 2017-2018.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web