Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Viernes, 07 Julio 2017 11:07

Una obra del compositor Ramon Humet, professor del Conservatori del Liceu, serà la protagonista d’una instal·lació sonora 3D al Centre d’Arts Santa Mònica

Entre els propers 14 i 16 de juliol s'interpretarà l'obra del compositor Ramon Humet, professor del Conservatori del Liceu, Homenatge a Martha Graham sobre el poema de Mario Lucarda. Serà en el marc d'una instal·lació 3D presentada pel Centre d'Arts Santa Mònica, dissenyada com a recreació d'una situació acústica en format immersiu.

L'obra té una durada de 82 minuts (es realitzaran 6 sessions per a 5 persones cadascuna, via inscripció prèvia) i, segons el creadors de la instal·lació, "replanteja el concepte de situació sonora a partir de la translació d'un espai sonor establint unes condicions d'escolta basades en la recreació psicoacústica d'un espai real".

Hi podrem sentir les interpretacions de la soprano Claron McFadden, el pianista Alberto Rosado, l'intèrpret de shakuhachi Kakizakai Karou i el quartet de percussió Neopercusión, en les nou cançons intercalades per deu interludis que Humet compongué entre 2006 i 2013 en record de la ballarina i coreògrafa nord-americana i a través dels versos de Mario Lucarda.

L'obra s'enregistrà a la Sala Mozart de l'Auditorio de Zaragoza i s'integrarà a la instal·lació a través d'un procés de recreació mitjançant un sistema de captació 3D dissenyat per Hugo Romano (N Music Production) en col·laboració amb Michael Williams, tot combinant una estètica sonora hiperrealista amb la creació d'una nova situació sonora concebuda específicament per a ser recreada pel propi sistema de captació.

Reserves a Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web