Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Jueves, 11 Mayo 2017 10:01

El guitarrista Michel Grizard realitzarà una masterclass al Conservatori del Liceu els propers 11 i 12 de maig

Avui i demà, 11 i 12 de maig, el prestigiós guitarrista francès Michel Grizard visitarà el Conservatori del Liceu per realitzar un seguit de masterclasses als alumnes del centre com a part dels convenis que el Conservatori ha establert amb el Conservatori de Nantes dins el Programa Erasmus.

D'aquesta manera, els estudiants podran treballar al costat d'aquest reconegut intèrpret en una activitat d'alt nivell que forma part del programa Erasmus +, el programa europeu únic que impulsa el desenvolupament personal dels joves a través dels sistemes d'educació i formació dins l'espai europeu.

Michel Grizard, format amb Ramón Cueto i Alexandre Lagoya al CNSMD de París, ha estat premiat a diversos concursos internacionals i ha realitzat recitals per tot Europa, Àsia, Estats Units i el Nord d'Àfrica, una activitat concertística que ha desenvolupat en paral·lel a una intensa tasca com a professor al Conservatori del Nantes, al Pont Supérieur Bretagne/Pays de la Loire i a través de multitud de masterclasses des de Dublín fins a Ankara o Hanoi.

Particularment interessat pel repertori de la primera meitat del segle XIX (que interpreta amb instruments d'època), també ha estat fundador del conjunt especialitzat en creació contemporània Utopik, així com altres grups com el Quatuor de Guitares de Versailles amb els que ha acumulat una interessant discografia.

Horari:
Dijous 11 i Divendres 12
De 10h a 14h i de 16h a 19h

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web