Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Viernes, 07 Abril 2017 08:47

El VII Concert Beques ‘Joves Promeses’ de la Fundació de Música Ferrer-Salat porta a l’Auditori del Conservatori del Liceu tot el talent jove dels 36 alumnes becats i viu l’anunci en primícia dels guanyadors de la propera edició

El passat dia 5 d'abril, es va celebrar a l'Auditori del Conservatori del Liceu el VII Concert Beques 'Joves Promeses' de la Fundació de Música Ferrer-Salat, on vam poder gaudir de tot el talent i excel·lència interpretativa dels alumnes del centre que, en l'edició del passat curs 2015-2016, van ser guanyadors d'aquestes ajudes per a la realització dels estudis de Grau Superior en Interpretació (Música Clàssica i Contemporània, i Jazz i Música Moderna) o Composició al Conservatori Superior de Música del Liceu.

De la mateixa manera, es va produir un any més aquest moment tan especial i emocionant en el qual, en primícia absoluta, es van anunciar els guanyadors de la VIII edició d'aquestes Beques. Cal destacar que el nombre d'ajudes per al curs que ve ha augmentat de 36 fins a un total de 48 Beques; es tracta de 32 Beques Bianuals per a estudis de primer i segon any de Grau Superior i 16 Beques Anuals d'Excel·lència per a estudis de tercer o quart any de Grau Superior.

En el concert, vam escoltar la música de Fauré, Schumann, Mendelssohn, Milhaud, Brahms, Alma Mahler, Josef Suk o Amy Beach entre d'altres, en les interpretacions d'onze formacions de cambra molt variades (quartets de corda, duets de veu i piano, trios amb trompa, saxòfons, flautes o fagots i, finalment, un grup de jazz).

En total, vam veure la participació dels 36 joves músics que gràcies al mecenatge de la Fundació de Música Ferrer-Salat han tingut aquest any accés a la formació musical de gran nivell que ofereix el Conservatori del Liceu, i que ja formen part del grup de 133 que han gaudit d'aquestes beques des de l'any 2010, convocades per la Fundació des del compromís de considerar l'educació musical un element fonamental en la formació integral de les persones i, com tal, pedra angular del progrés social.

Aquest recital va constituir, doncs, un acte de reconeixement a la tasca realitzada al llarg de tot l'any pels intèrprets becats i, a més, una oportunitat de desenvolupar la seva experiència professional tot presentant al públic el seu repertori dins la programació del cicle Liceu Jove del Conservatori del Liceu.

Podeu consultar aquí, la llista de guanyadors de la VIII edició de les Beques 'Joves Promeses'.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web