Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Viernes, 20 Julio 2018 09:04

Banda Sinfónica Municipal de Soacha visita el Conservatori Liceu

Els passats 17 i 18 de juliol el Conservatori Liceu va acollir l'assaig de la Banda Sinfónica Municipal de Soacha, una Banda de Joves Músics colombians convidats a participar al 132è Certamen Internacional de Bandas de Valencia, que es realitzarà al Palau de les Arts d'aquesta ciutat fins al proper 22 de juliol.

L'activitat forma part de la intensa col·laboració que el Conservatori Liceu realitza des de fa més de quinze anys amb entitats iberoamericanes i que te com un dels seus objectius promoure l'educació i la música, així com el suport a la formació de joves artistes d'alt nivell.

La Banda Sinfónica Municipal de Soacha va ser creada el 8 de juny de 1991 pel Consell Municipal de Soacha, va iniciar labors al gener de l'any següent, amb 25 joves estudiants de música i va debutar l'1 d'agost de 1992 tenint des de llavors, sota la direcció de Guillermo Escobedo una activa participació en festivals i gires tant a Colòmbia com a l'exterior.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web