Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 30 Enero 2018 09:20

S’obre el procés d’inscripció al I Congrés de Pedagogia Musical de Catalunya, organitzat per l’Associació de Conservatoris de Catalunya, de la qual el Conservatori del Liceu és membre

Els propers dies 9 i 10 de març es celebrarà el I Congrés de Pedagogia Musical de Catalunya, organitzat per l'Associació de Conservatoris de Catalunya, de la qual el Conservatori del Liceu és membre, amb el suport i col·laboració del Servei d'Ordenació dels Ensenyaments de Règim Especial del Departament d'Ensenyament de la Generalitat de Catalunya.

Aquestes jornades es plantegen com una plataforma de comunicació i intercanvi d'experiències relacionades amb l'ensenyament de la música. En aquesta primera edició, que tindrà lloc al Conservatori Municipal de Música de Barcelona, es pretendrà focalitzar l'atenció en els "Nous reptes en l'ensenyament i l'educació musical", tot oferint un espai als professionals del sector de l'educació musical a Catalunya on mostrar les seves innovacions metodològiques, experiències d'aula, treballs de cooperació i investigacions.

En aquest sentit resulta d'especial interès la possibilitat, a més d'inscriure's al congrés, de presentar-hi comunicacions i experiències, la convocatòria de les quals restarà oberta fins l'1 de febrer.

La voluntat del Congrés és posar a l'abast de tots els assistents bones pràctiques que duen a terme els professionals del sector en els conservatoris, escoles de música i centres d'ensenyaments general i, al mateix temps, fer prendre consciència de la repercussió que té l'estudi de la música en la societat actual, i com actua de motor contribuint a millorar-la.

Inscripció al congrés
Enviament de comunicacions

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web