Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 19 Diciembre 2017 09:54

Més de 900 alumnes de les Escoles Liceu celebren Nadal actuant en diversos concerts del Cicle Liceu Familiar a l’Auditori del Conservatori del Liceu

Entre el 15 i el 20 de desembre estan tenint lloc a l'Auditori del Conservatori del Liceu 6 concerts del Cicle Liceu Familiar, amb els alumnes més joves de les Escoles Liceu, nens i nenes d'entre 5 i 9 anys que ens ofereixen diverses sèries de Nadales amb Swing harmonitzades en clau de jazz pel professor del Conservatori del Liceu, Francesc Gener.

A la primera part d'aquests concerts actuen solistes i conjunts del Centre Professional del Conservatori del Liceu – Elena Font i Miquel Gusi, pianos, Sextet de Clarinets del Centre Professional, Banda, Combo Advanced jazz i Combo Latin, de la mà seus respectius directors-. A la segona part d'aquests concerts són protagonistes els Cors de les escoles Bon Pastor, Santíssima Trinitat, L'Esperança, Escola Sant Josep Oriol, Escola Sant Nicolau de Sabadell, Liceu Urquinaona, Escola Pia Sarrià, La Salle Sant Celoni, Escola Santa Teresa de Lisieux, Escola Sant Jaume de la FEP, Escolàpies Llúria i Col·legi Tecla, que han actuat dirigits per Jordi Guri i Eva Martínez i amb l'acompanyament d'una jazz band del Centre Professional.

Destaquem enguany la incorporació als concerts del Cicle Liceu Familiar d'una nova Escola Liceu: La Salle Sant Celoni, que ha implementat el programa de primària musical a 1r, 2n i 3r curs.

A la primavera, altres concerts d'aquest cicle reuniran alumnes més grans de les Escoles Liceu i Centre Professional en cantates, orquestres de corda, orquestres de guitarra i orquestres simfòniques, oferint al llarg de la temporada 2017-18 un total de 13 concerts, 9 a l'Auditori del Conservatori i 4 al Palau de la Música Catalana.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web