Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 04 Abril 2017 10:24

Catalunya música emet el concert de la Liceu Big Band al costat del pianista Iván 'Melón' Lewis en el marc del passat 48è Voll-Damm Festival Internacional de Jazz de Barcelona

El passat diumenge 9 d'abril, a les 00.00 h, el programa Via jazz de Catalunya Música va emetre el concert que enregistrà el passat 29 de novembre de 2016 a l'Auditori del Conservatori del Liceu en el marc del 48è Voll-Damm Festival Internacional de Jazz de Barcelona. En aquest concert, la Liceu Big Band, formació que dirigeix Sergi Vergés, tocà al costat del reconegut pianista cubà Iván 'Melón' Lewis i la seva banda, sota el títol Tribute to The Beatles: A Latin Jazz Celebration.

Aquest projecte formava part del cicle Carta Blanca, a través del qual les formacions integrades per estudiants del Conservatori del Liceu participaven activament en la programació del Festival, desenvolupant experiència com a músics professionals i compartint escenari amb referents del jazz com l'esmentat pianista. En aquest concert, 'Melón' Lewis versionà, amb arranjaments inèdit per a l'ocasió, la música del mític quartet de Liverpool en clau de jazz tot fent una profunda revisió de peces que formen part de l'imaginari del segle XX i que han esdevingut veritables estàndards.

Podeu escoltar l'enregistrament a través del següent enllaç:
http://www.ccma.cat/catradio/alacarta/via-jazz/via-jazz-concerts-ivan-melon-lewis-porta-the-beatles-a-la-liceu-big-band/audio/957042/

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web