Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Jueves, 16 Febrero 2017 12:21

La Comissió d’Educació de la Coordinadora Catalana de Fundacions organitzarà una taula rodona al voltant de la conciliació entre família i escola

La Comissió d'Educació de la Coordinadora Catalana de Fundacions, de la qual el Conservatori del Liceu forma part, organitzarà el proper 21 de febrer una Taula Rodona amb el títol I avui, a quina hora seràs a casa? – Els reptes de la conciliació família/escola, que es celebrarà a la sala d'actes del Palau Macaya de Barcelona a les 09:30 h.

Organitzada en col·laboració amb la PIMEC i l'Obra Social "La Caixa", l'acte comptarà amb la participació d'Eva Millet, periodista especialitzada en temes d'educació i estils de vida, Lluís Font, president del Consell Escolar de Catalunya, Itziar Ruedas, responsable en matèria d'immigració i igualtat a PIMEC i Fabián Mohedano, diputat i promotor de la reforma horària.

Aquesta taula rodona s'articula al voltant d'un tema de gran interès, com és la conciliació entre família i escola, i forma part dels eixos de treball plantejats per la Comissió aquest any. La Comissió d'Educació de la CCF és un grup de treball format per diverses fundacions educatives que representen diferents àmbits (música, Formació Professional, escoles de primària, ESO i Batxillerat...) i orientat a reflexionar, debatre i coordinar esforços per tal de millorar la qualitat, equitat i transparència de l'educació a Catalunya, específicament en l'àmbit d'aquestes fundacions. Enguany, les seves línies de debat, a més de l'esmentada conciliació d'horaris, són l'impacte educacional de l'evolució demogràfica, les dificultats en la inserció laboral i els canvis legislatius.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web