Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Jueves, 16 Febrero 2017 11:33

Els alumnes de cant Joan Mas i Laura Crespo actuen a l’Auditori Enric Granados de Lleida amb la reposició de la cantata "Granados Encanta: Història de Nadala i el Follet de la cova del diable"

Després de l'èxit de la producció familiar Història de Nadala i el Follet de la cova del diable que el Conservatori del Liceu va estrenar el 21 de maig de 2016 a l'Auditori Enric Granados de Lleida amb les Escoles Liceu i l'Orquestra del Centre Professional del Conservatori del Liceu, la Paeria de Lleida ha sol·licitat la reposició d'aquesta cantata a la temporada 2016-17 en el marc d'un conveni de col·laboració entre el Centre Professional de Música del Conservatori del Liceu i el Conservatori Professional de Lleida.

Història de Nadala i el Follet de la cova del diable és una adaptació en format de cantata participativa de l'obra d'Enric Granados Follet, recentment recuperada i també estrenada a Lleida al 2016 en els actes de commemoració de l'aniversari Granados que promou la Paeria de Lleida, amb una comissió de la qual forma part del Conservatori del Liceu.

L'adaptació de l'obra a càrrec dels professors del Conservatori del Liceu Daniel Pérez, per a la música i Dani Coma per a la narració, es va interpretar el passat divendres 10 de febrer amb un gran cor i orquestra formats pels alumnes del Conservatori de Lleida, sota la direcció de Dolors Ricart, i comptant amb la col·laboració dels alumnes de cant del Conservatori del Liceu que ja l'havien estrenat al 2016: el tenor Joan Mas i la soprano Laura Crespo. També hi ha participat la narradora Maria Hernández.

Aquesta cantata es tornarà a interpretar a l'Auditori Enric Granados de Lleida el 24 d'abril, aquesta vegada amb corals de les escoles de primària de Lleida, l'orquestra del Conservatori de Lleida i els solistes del Conservatori del Liceu.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web