Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Martes, 07 Febrero 2017 09:24

Els combos de L’AULA de Música Moderna i Jazz del Conservatori del Liceu actuen al Jamboree davant d’un públic entusiasta de més de 150 persones

El passat dimecres 1 de febrer diversos combos de L'AULA de Música Moderna i Jazz del Conservatori del Liceu van actuar en el prestigiós Club Jamboree. Els alumnes de L'AULA, amb els seus diferents combos i conjunts vocals i instrumentals, intervenen al llarg del curs en més de 15 concerts al Cafè del Conservatori i en diversos escenaris del Raval, tanmateix els dos concerts anuals al prestigiós club de la Plaça Real són un moment molt esperat del curs, doncs representen la fantàstica oportunitat d'actuar en un dels clubs més importants de la ciutat.

En aquesta ocasió van tocar el grups: "Hip Hop Jazz", "Músiques del Món", "All Fussion", "Clàssics del Rock" i "Funk Group", cada un d'ells liderat per un professor de L'AULA, tots ells músics de reconegut prestigi com Bart Barenghi, Arecio Smith o David Muñoz "Gnaposs". En total 48 alumnes a l'escenari i més de 150 persones de públic, entre alumnes, amics i els habituals del local. Una vegada més es va posar de manifest l'alt nivell artístic i la varietat d'estils d'aquests joves músics, molts d'ells preparant-se amb passió per al seu pas als estudis superiors.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web