Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto
Viernes, 03 Febrero 2017 12:42

El concert del pianista Daniel Ligorio en la passada edició de Liceu Cambra s’emet a "El Concert" de Catalunya Música

Ahir, 2 de febrer, la gravació del concert que el pianista Daniel Ligorio va oferir el passat 7 d'abril de 2016 a l'Auditori del Conservatori del Liceu, dins del cicle Liceu Cambra, fou emesa per Catalunya Música en el marc del programa Els Concerts.

El programa presentat per Olga Cardús emet diàriament una selecció dels millors enregistraments de concerts realitzats tant al nostre país com als escenaris internacionals i, ara que ja està en marxa la segona edició del cicle, va dedicar-ne un a una de les propostes de Liceu Cambra – Masterclasses & Concerts, la iniciativa pedagògica i artística que porta els grans noms internacionals al Conservatori del Liceu amb la participació activa dels joves talents que estudien al centre.

Concretament, el concert que realitzà Daniel Ligorio, professor del Conservatori del Liceu, s'emmarcava en els 4 concerts que la passada edició del Liceu Cambra dedicà a la commemoració del centenari de la mort del compositor i pianista Enric Granados, fundador de l'escola pianística catalana de la qual diversos professors del Conservatori en són hereus directes. Ligorio, un dels pianistes més estimats del nostre país i que acumula una llarga llista de premis internacionals, interpretà una selecció de les grans obres del compositor lleidatà en un programa d'interès excepcional que incloïa les Danses Espanyoles 1, 2 6 i 9, compostes per Granados entre 1892 i 1900, així com els Valsos Poètics i las Escenes Romàntiques, obres que Ligorio també ha enregistrat pel prestigiós segell Warner Classics.

Podeu escoltar el concert seguint el següent link:
Els Concerts (Catalunya Música): "Daniel Ligorio, piano", 02/02/2017

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web