Utilizamos gallestas para mejorar la experiencia de navegación recopilando datos estadísticos, si continuas navegando entendemos que acceptas su uso

Acepto

cap-cambra

 

LICEU CAMBRA 2018 - Els grans referents de la música al teu abast

Durant els dos darrers anys el cicle Liceu Cambra ha convertit el Conservatori del Liceu en un punt de trobada entre estudiants de música i els grans mestres internacionals. Ara arriba la tercera edició d’aquesta programació que us ofereix un seguit de propostes pedagògiques i artístiques úniques al nostre país i d’un interès excepcional: 23 masterclasses obertes al públic de la ciutat i 10 concerts a l’Auditori del Conservatori, un dels millors escenaris del seu tipus a Barcelona.
Liceu Cambra fomenta així una relació fructífera entre els alumnes del Conservatori i solistes, músics orquestrals i de cambra de primer nivell, així com compositors, però també representa una oportunitat per a tots els aficionats i estudiants de música per acostar-se als intèrprets de referència que més admiren, aprende dels seus consells de primera mà i també escoltar-los en concert. A més, els estudiants són cridats a participar-hi en diversos dels concerts programats, es tracta, doncs, d’una activitat que completa la seva formació davant del públic i els fa adquirir experiència en un entorn professional. En aquest sentit poden recordar-se les paraules de Leo Brouwer, després de la seva intervenció en la primera edició de Liceu Cambra: “...això és quelcom que molt pocs conservatoris al món fan [...]. El músic es fa tocant i provant-se davant el públic. L’estudiant necessita escoltar-se i ser escoltat”. 

Descarrega el programa de Liceu Cambra 2018!


 

MASTERCLASSES

Al cicle Liceu Cambra podreu conèixer de prop els músics que més admireu i escoltar-ne els consells en la seva visita al Conservatori del Liceu. Els diferents departaments del centre donaran així la benvinguda a intèrprets que són considerats referents internacionals: el flautista Jacques Zoon, l'oboista Ramón Ortega, el clarinetista Martin Fröst, figures de la corda com els germans Hagen, Pavel Vernikov o Gustav Rivinius, o pianistes de prestigi com Dmitri Alexeev. Tots assessoraran els estudiants del centre en una sèrie imprescindible de classes magistrals que ens endinsaran en la tècnica i secrets de cada instrument.

 • des-zoon
 • des-ortega
 • des-dohr
 • des-vernikov
 • des-frost
 • des-alexeev
 • des-Dartigalongue
 • des-veronika-hagen
 • des-escobar
 • des-lukas-hagen
 • des-ebi
 • des-mcallister
 • des-bear
 • des-guillen
 • des-eldan
 • des-marshall
 • des-grabner
 • des-rivinius
 • des-van-dam
 • des-halfvarson
 • des-hallynck
 • des-blanco
 

CONCERTS

L'experiència del Liceu Cambra no es restringeix a l'àmbit acadèmic, aquest cicle permetrà a tots els melòmans del nostre país gaudir del mestratge d'aquests músics materialitzat en els diferents recitals que constitueixen una oferta de concerts extraordinària: Michael Davidov, Dmitri Alexeev o la 8a temporada del petit cicle de la Kaimerata, dedicat enguany a la música txeca, seran una oportunitat única de poder veure tocar en directe els grans intèrprets del moment. Aquests mestres compartiran cartell, a més, amb el talent dels estudiants del Conservatori del Liceu: els Premis Extraordinaris de Música de Cambra, tota l'excel·lència de les veus líriques amb La Cenerentola, una producció del Màster d'Òpera del centre en la qual els joves cantants podran treballar els seus rols al costat de Teresa Berganza, o Jazz Noces de Fígaro, un espectacle que aproparà l'obra de Mozart al jazz amb la direcció de Paco Mir

 • alexeev-concert-web
 • davidov-concert-web
 • figaro-jazz-web
 • cenerentola-web
 • premis-cocnert-web
 • kaimerata-concert-web
 • al-hambra-web
 • dohr-concert-web
 

ENTRADES I DESCOMPTES

A la pàgina web de cada masterclass o concert podeu trobar un enllaç per a reservar la vostra entrada. L'ENTRADA GENERAL tant a les masterclasses com als concerts és de 10€.

Per altra banda, existeixen els següents DESCOMPTES que us permetran gaudir del cicle Liceu Cambra:

Masterclasses:

ALUMNES CENTRE SUPERIOR DEL LICEU: Gratuït (accés directe amb el carnet)
ALUMNES CENTRE PROFESSIONAL DEL LICEU: Gratuït amb promocode (inscripció prèvia obligatòria)
ALUMNI CONSERVATORI DEL LICEU: Gratuït amb promocode (inscripció prèvia obligatòria)
ALUMNES ACCAT: Gratuït amb promocode (inscripció prèvia obligatòria)
ALTRES ESTUDIANTS DE MÚSICA: 5€ (inscripció prèvia obligatòria)

 Concerts:

 ALUMNES CONSERVATORI SUPERIOR DEL LICEU: Gratuït (accés directe amb el carnet)

 

banner-ferrer-salat-cambra

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web