utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dimarts, 31 Octubre 2017 10:55

La Fundació Conservatori del Liceu participa en la constitució del Consell d’Entitats de l’Acadèmia Catalana de la Música

Des d'aquest mes d'octubre, la Fundació Conservatori del Liceu forma part del nou Consell d'Entitats de l'Acadèmia Catalana de la Música, passant d'aquesta manera a formar part del total de 23 entitats del nostre país aplegades en el sí d'aquest òrgan, constituït recentment en compliment dels estatuts aprovats per aquesta associació el passat mes de juny.

La funció del Consell d'Entitats és aportar a l'Acadèmia la perspectiva social, així com de la indústria musical catalana per tal d'incidir de manera activa en el seu desenvolupament i millora, i en les polítiques laborals, socials i culturals que afecten el sector de la música i els seus treballadors i practicants. Es conforma així el primer dels òrgans de govern de l'associació a l'espera de la propera convocatòria electoral per tal d'escollir els membres del Consell Acadèmic i la nova Junta Directiva.

D'aquesta manera, el Conservatori passarà a tenir un paper actiu en la renovació de l'estructura organitzativa i interna d'aquesta entitat, que ha de permetre el desplegament i consolidació del seu projecte.

L'Acadèmia Catalana de la Música és un dels projectes més ambiciosos del sector de la música al nostre país, articulada des com a ens que reuneix tot el sector musical català: músics amateurs i professionals de tots els gèneres, representants de la indústria (promotors, festivals i discogràfiques), mànagers, sales de música i centres d'ensenyament musical públics i privats.

El seu objectiu és posar en valor la música produïda a Catalunya, el seu patrimoni i la seva internacionalització, així com promocionar-ne l'activitat creadora, acadèmica i industrial, garantir l'accés a la música de tots els ciutadans i esdevenir la interlocutora amb les institucions i administracions per tal d'incidir de manera activa en les seves polítiques.

En aquest sentit, és part activa del desenvolupament del Pla Integral de la Música a Catalunya i representa un espai de confluència on s'impulsen iniciatives innovadores, es promou l'ensenyament de la música en pro de la cohesió social, es defensen els drets dels seus treballadors i de les empreses privades i, finalment, es duen a terme accions de reconeixement i homenatge a la música autòctona i es potencia la seva presència als mitjans de comunicació.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web