utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dijous, 14 Setembre 2017 11:50

El professor del Conservatori del Liceu Alex Alguacil és entrevistat al programa Assaig General de Catalunya Música arran de la seva masterclass al Tokyo College of Music

El professor del Conservatori del Liceu Alex Alguacil va ser entrevistat ahir 14 de setembre al programa Assaig General de Catalunya Música amb motiu del seu recent viatge al Japó, on, en virtut del conveni que el Conservatori manté des del 2016 amb el Tokyo College of Music, va realitzar una masterclass sobre música espanyola en aquest centre de la capital del país.

En l'entrevista, el reconegut pianista va explicar la seva experiència durant la seva estada en aquest país el passat mes de juliol, una de les primeres activitats realitzades fruit de la col·laboració entre els dos centres, i que va qualificar d'èxit absolut, amb més de 50 persones assistents entre alumnes i oients.

Alguacil destacà l'interès i fascinació dels músics japonesos per la música espanyola (de la qual presentà el Conservatori com un dels seus grans representants en la part pianística) i la seva inherent càrrega intuïtiva, individualista i improvisadora, que contrasta amb la seva mentalitat més centrada en la tècnica.

L'èxit d'aquesta iniciativa planteja pel Conservatori un escenari favorable a futures col·laboracions que es podran continuar desenvolupament properament entre les dues institucions.

Podeu escoltar l'àudio complet de l'entrevista aquí:
http://www.ccma.cat/catradio/alacarta/assaig-general/entrevistes/audio/974324/#

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web