utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Divendres, 13 Juliol 2018 10:23

PROVES D'ACCÉS ALS ESTUDIS SUPERIORS DE MÚSICA PER AL CURS 2018-2019 CONVOCATÒRIA EXTRAORDINÀRIA

Un cop finalitzada la convocatòria ordinària i efectuada la matriculació en els Estudis Superiors de Música, el Centre Autoritzat d’Ensenyaments Artístics Superiors de Música Liceu fa convocatòria extraordinària de les Proves d'accés per cobrir places vacants. Les dates d’inscripció per a la convocatòria extraordinària seran del 16 al 31 de juliol. Els exercicis d’aquesta convocatòria es desenvoluparan els dies 4 i 5 de setembre.

ENLLAÇ INSCRIPCIÓ

Les Proves d’accés es desenvoluparan d'acord amb el que estableixen laRESOLUCIÓ ENS/501/2018, de 14 de març, per la qual es convoquen les proves d'accés als ensenyaments artístics superiors adaptats a l'Espai Europeu d'Educació Superior, corresponents al curs 2018-2019. (DOGC  núm.  7583  publicat el  21 de març de 2018 ) i laRESOLUCIÓ ENS/503/2017, de 8 de març, per la qual s'estableixen les bases de les proves específiques d'accés als ensenyaments artístics superiors. (DOGC  núm.  7330  publicat el  16 de març de 2017).L'objectiu de les Proves d'accés serà avaluar les aptituds dels aspirants i determinar si tenen la preparació adequada per a cursar els ensenyaments superiors de música en l'especialitat triada. I també, en el cas de que el nombre d'aspirants ho fes necessari, disposar dels elements de judici per a decidir quins dels candidats reuneixen més mèrits per accedir a les places disponibles.

Places ofertes 42, segons la següent distribució:Interpretació de Música clàssica i contemporània

Oboè 1

Fagot 1

Trompa 2

Trompeta 2

Trombó 2

Tuba 1

Saxòfon 1

Arpa 1

Guitarra 1

Piano 2

Violí 2

Viola 2

Violoncel 2

Contrabaix 2

Cant 2Guitarra flamenca 1Interpretació de jazz i Música moderna

Bateria 1

Baix elèctric 1

Guitarra elèctrica 1

Cant Jazz 1

Contrabaix Jazz 1

Piano Jazz 1

Percussió Jazz 1

Saxòfon Jazz 1

Trompeta Jazz 1

Trombó Jazz 1

Flauta Jazz 1

Clarinet Jazz 1

Violí Jazz 1Composició 2Pedagogia 2

El número de places per especialitat i modalitat és indicatiu, les places no cobertes poden ser destinades a altres especialitats i modalitats segons els resultats de les Proves d’accés.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web