utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Divendres, 29 Juny 2018 10:14

L’Octet de Corda del Conservatori del Liceu actua en el marc del X Afterwork organitzat per l’Asociación para el Progreso de la Dirección (APD)

El passat 26 de juny, l'Octet de Corda del Conservatori del Liceu, format per alumnes del Centre Superior del Conservatori Liceu, va oferir una actuació en el marc del X Afterwork organitzat per l'Asociación para el Progreso de la Dirección (APD), i celebrat a l'Auditori Fòrum – CCIB.

Amb aquest recital ja són diverses les edicions d'aquesta trobada de management, networking i lideratge que, en els darrers anys, han comptat amb la participació musical dels alumnes del centre. Enguany, els joves instrumentistes i estudiants d'Estudis Superiors Edward Powell, Maria Vila (que ha estudiat becada per la Fundació de Música Ferrer-Salat), Andrea Talavero i Claudia Padilla (també becada per la Fundació de Música Ferrer-Salat) (violins), Pau Vall i Xavier Rotger (violes), i Paula Sánchez (becada per la Fundació de Música Ferrer-Salat) i Carmela Christos (violoncels), van amenitzar els moments previs a l'inici de l'acte.

Com en altres ocasions, la música protagonista va tenir un marcat caire popular i hi vam escoltar una sorprenent i molt animada selecció d'arranjaments per a grup de corda, entre ells diversos realitzats per l'alumne de Composició del Centre Superior, i recentment graduat, Guillem Ponsí. Així, van sonar versions de la banda sonora de La La Land de Justin Hurtwitz, Despacito de Luis Fonsi, It's my life de Jon Bon Jovi, Imagine de John Lennon o It's my life de Queen, entre d'altres cançons de Coldplay, Sau o The Police.

El X Afterwork, titulat enguany ¿Cómo liderar personas para potenciar su talento?, va comptar amb la participació de 3500 directius i ponents de reconegut prestigi de l'àmbit de l'economia, la ciència, el lideratge, l'art, el periodisme i l'esport.

Més informació:
X Afterwork Asociación para el Progreso de la Dirección (APD)

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web