utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dimecres, 16 Maig 2018 09:46

L’alumne del Conservatori del Liceu Álex Olmedo Duynslaeger guanya dos premis al Concours de Violoncelle de Woluwe-Saint-Pierre 'Prix Edmond Baert'

L'alumne del Conservatori del Liceu Álex Olmedo Duynslaeger ha estat guardonat amb dos premis al Concours de Violoncelle de Woluwe-Saint-Pierre 'Prix Edmond Baert', celebrat els passats 12 i 12 maig a la Salle Fabry de Brusel·les.

El jove violoncel·lista, que cursa primer curs d'Estudis Superiors al nostre centre i està becat per la Fundació de Música Ferrer-Salat, s'alçà amb el Primer Premi de la Categoria C d'aquest certamen i amb el 'Premi Servais' a la Millor Interpretació d'una obra de François Servais.

Aquest concurs està organitzat per l'Académie de Musique de Woluwe-Saint-Pierre amb la col·laboració de la Fédération Wallonie-Bruxelles, la Servais Society i la Foundation Eric Feldbusch. Fou creat el 2002 pel director honorari de l'acadèmia Marian Mitea amb l'objectiu de valoritzar el violoncel i promoure la varietat i riquesa del seu repertori, a la vegada que es rendia homenatge al gran violoncel·lista belga Edmond Baert, figura cabdal de la interpretació i pedagogia al seu país.

Enguany, el Jurat estava format per Caroline Descamps, Judith Ermert, Edmond Baert, Pierre Brunello, Didier Poskin i Jacques Vanherenthals.

Més informació:
https://academiewsp.wordpress.com/concours-de-violoncelle/

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web