utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dijous, 12 abril 2018 14:41

L'antiga alumna del Conservatori del Liceu Laura Martínez del Río guanya el Segon Premi al 36è Concurso Internacional de Canto Ciudad de Logroño

L'antiga alumna del Conservatori del Liceu Laura Martínez del Río ha guanyat el Segon Premi dins de la categoria de Veus Femenines del 36è Concurso Internacional de Canto Ciudad de Logroño, celebrat del 5 al 8 d'abril al Centro Fundación Caja Rioja-Bankia i a l'Auditori de l'Ajuntament de Logroño.

Es tracta d'una mostra més de la gran tradició en relació al cant del Conservatori del Liceu i l'excel·lència dels seus estudiants reconeguda per les institucions del nostre país. Laura Martínez del Río finalitzà els seus Estudis Superiors de Cant al nostre centre el passat curs 2016-2017, on fou finalista dels Premis Extraordinaris. Aquest recent guardó es suma als premis que ja acumula en la seva trajectòria, com són el Certamen de Zarzuela de Valleseco, el Certamen Internacional Jóvenes Intérpretes Pedro Bote, el Concurs Internacional de Música de les Corts o el Premi del Públic del Concurs Musical Arjau. A més ha estat finalista al Centre de Perfeccionament Plácido Domingo i el Concurs Mirabent i Magrans de Sitges.

El Concurso Internacional de Canto "Ciudad de Logroño", que es celebra amb caràcter anual de forma ininterrompuda des de l'any 1983, fou creat per la companyia lírica CLA Pepe Eizaga. En aquesta edició ha rebut més de 50 sol·licituds de participació amb representants procedents de Perú, Colòmbia, Argentina, Itàlia, Sèrbia, Veneçuela, Estats Units, Ucraïna, Mèxic, Bulgària, Canadà i Espanya, els quals van competir acompanyats al piano per Ricardo Francia.

El jurat estava format per Juan Cambreleng, Carmen Arbizu, Fernando Sans Riviere, Jorge Rubio, Milagros Poblador, Patricia Cuesta, Ricardo Estrada, José Antonio Toyas i Cristina Toyas.

Per a més informació de Laura Martínez del Río, aquí teniu la seva web:
http://www.lauradelrio.es/

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web