utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dijous, 08 Març 2018 10:41

Els alumnes de Piano del Conservatori del Liceu i el professor Michael Davidov participen a "El Canals porta cua" del Concurs Internacional de Música Maria Canals

Un any més, els alumnes i professors de piano del Conservatori del Liceu participen en les activitats del Concurs Internacional de Música Maria Canals, que del 10 al 24 de març convertirà Barcelona en la capital mundial d'aquest instrument.

Com a aperitiu del concurs i mostra de la implicació i impacte del certamen en la vida quotidiana de la ciutat (i que enguany arriba a la seva 64 edició), el passat 6 de març al matí vam poder gaudir de la tradicional actuació a la porta de la seu de Catalunya Música. Es tracta d'una de les activitats d'"El Canals porta cua" de l'OFF Maria Canals, el programa educatiu, divulgatiu i social protagonitzat per concursants, professionals del piano i estudiants de música que omple de pianos de cua diversos espais públics de les ciutats a disposició del conjunt de la població, tot involucrant-la en la divulgació musical.

L'acte va tenir la música de Claude Debussy com a gran protagonista, i vam poder escoltar-hi les actuacions del professor del Conservatori Michael Davidov (amb "La Terrasse des audiences du clair de lune", del 2n quadern de Preludis), Cèlia Margalef (amb l'Étude pour Pour Les Arpèges Composés), Misaki i Asami Pascual (amb la Petite Suite a quatre mans), Blai Mañer (amb "Jardins sous la pluie" de les Tres estampes) i Daniel Ferruz (amb So in love, en aquest cas de Cole Porter). Cal destacar que Asami Pascual i Blai Mañer realitzen els seus estudis becats per la Fundació de Música Ferrer-Salat.

Aquestes actuacions es van poder escoltar en directe per Catalunya Música, així com entrevistes al professor Davidov i els alumnes, una mostra més del prestigi pianístic del Conservatori, que té una llarga tradició amb alumnes i professors que són grans exponents del pianisme català i internacional.

De la mateixa manera, entre els propers 12 i 23 de març a les 16h, podrem escoltar un any més els alumnes del Conservatori tocant el piano disposat a l'Intercanviador de l'estació de Metro de Diagonal. Gaudirem dels recitals de Pau Lanzetta, Enric Roda, Cèlia Margalef, Manel Planchart, Irene Bellido, Hiram Vega, Patricia López, Alba Vila i Marcel Homar.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web