utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dijous, 08 Març 2018 10:19

L’alumne del Conservatori del Liceu Miquel Muñiz ha guanyat el primer premi en l’especialitat de corda fregada al 18è Concurs de Joves Intèrprets 'Ciutat de Xàtiva'

L'alumne del Conservatori del Liceu Miquel Muñiz ha guanyat el primer premi en l'especialitat de corda fregada al 18è Concurs de Joves Intèrprets 'Ciutat de Xàtiva', celebrat aquest darrer cap de setmana.

Muñiz, que realitza Estudis Superiors al nostre centre amb una beca de la Fundació de Música Ferrer-Salat, s'ha imposat en la Modalitat C als més de 30 participants del concurs provinents de tota Espanya, i que han estat alabats pel seu alt nivell musical en l'edició d'enguany. D'aquests, es van seleccionar 13 finalistes després d'una primera fase eliminatòria (on van interpretar una obra proposada per les bases del concurs), que es van enfrontar a una segona fase final amb una obra de la seva elecció.

Els guanyadors d'aquesta i la resta de modalitats (vent fusta, vent metall i piano), participaran al Concert de Clausura que es celebrarà el proper dissabte 21 d'abril al Gran Teatre de Xàtiva, on es farà el lliurament dels premis.

Aquest certamen de llarga trajectòria al nostre país està obert a joves espanyols o amb residència legal a Espanya fins a 26 anys i presenta tres modalitats. En la present edició, el jurat de l'especialitat de corda estava format per José Miguel Fayos Jordán (president), Jose Enrique Bouché Babiloni (violoncel), Enrique Palomares Chofre (violí) i Pilar Marín Peyrolón (viola).

Aquí podeu veure el ressò que n'ha fet la premsa local:
Cuquerella, Toni. Celebrada la modalitat de corda fregada del 18é Concurs de Jóvens Intèrprets 'Ciutat de Xàtiva'. Comarcalcv, 05/03/2018 [Consulta: 08/03/2018]

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web