utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dimecres, 31 Gener 2018 10:09

El Trio Jakob format per antics estudiants del Conservatori, actua al cicle Jóvenes Intérpretes de la Fundación Juan March

El Trio Jakob, format pels antics estudiants del Conservatori del liceu Asier Merino (violí), Carla Peña (violoncel) i Imanol Casán (piano), va actuar els passats 28 i 29 de gener al cicle Jóvenes Intérpretes - Música en Domingo & Conciertos de Mediodía, organitzat per la Fundación Juan March.

Amb aquesta han estat diverses ja les ocasions que aquesta programació ha comptat amb la participació de músics sorgits de les nostres aules i, un any més i a proposta del Conservatori, el públic va poder gaudir de l'excel·lència interpretativa d'aquesta formació cambrística en representació del centre.

El Trio Jakob va interpretar a la seu madrilenya de la Fundació un programa que incloïa el Trio amb piano en si bemoll major, op. 97 núm. 7 'Arxiduc' de Ludwig van Beethoven i el Trio núm. 1 en do menor op. 8 de Dmitri Xostakóvitx. El concert del diumenge es retransmeté en streaming.

Aquest grup fou format el 2014 al Conservatori del Liceu de la mà dels professors Manel Valdivieso, Catherine Ordronneau i Oksana Solovieva. Des de llavors, i fent gala d'una marcada personalitat on destaca el seu estil comunicatiu, la complicitat entre els seus membres i l'energia expressiva que transmeten dalt l'escenari, han participat en destacades programacions, com el Liceu Cambra del Conservatori del Liceu, el Fringe de Torroella de Mongrí i el Reial Cercle Artístic de Barcelona, a més de guanyar diversos premis.

La Fundació Juan March és una institució familiar, patrimonial i operativa creada el 1955 pel financer Juan March Ordinas amb l'objectiu de promoure la cultura humanística i científica a Espanya. Des de llavors és titular de diversos museus i produeix una important programació d'exposicions, conferències i concerts (aproximadament 150 per temporada, i articulats al voltant de determinats conceptes, així com músiques i compositors poc habituals).

Accés a l'àudio del concert [disponible fins al 28/02/2018]:
https://www.march.es/musica/audios/conciertos_a_la_carta/reproductor.aspx?p1=101099&l=1

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web