utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dilluns, 18 Desembre 2017 10:04

Xavier Ricarte, alumne de piano del Conservatori del Liceu, guanya els VI Premis per a Joves Pianistes de l’Associació Pianissimo de Torredembarra

L'alumne del Conservatori del Liceu Xavier Ricarte, que realitza els estudis al nostre centre becat per la Fundació de Música Ferrer-Salat, ha guanyat el Primer Premi dels VI Premis per a Joves Pianistes organitzats per l'Associació Pianissimo de Torredembarra en col·laboració amb la Regidoria de Cultura de l'ajuntament d'aquesta localitat.

El guardó fou en la categoria més alta, la D (per a joves intèrprets entre 17 i 23 anys), i, a més de la dotació econòmica, donarà a Ricarte l'oportunitat de participar en tres concerts dins la programació de la temporada 2017-2018 d'aquesta entitat.

El concert i lliurament de premis es va realitzar el passat 3 de desembre a l'Espai Cultural Sala del Mar de Torredembarra, inaugurat aquest mateix any.

L'Associació Pianissimo nasqué el 2010 gràcies a la unió de diversos pianistes professionals, professors, repertoristes i persones relacionades amb la música clàssica i amb la figura de Diana Baker al capdavant, i que cerca crear xarxes de treball per als músics a través de festivals, recitals i concursos per promocionar joves talents.

Notícies aparegudes als mitjans de comunicació relacionades amb el premi:
L'Associació Pianissimo lliura els VI Premis per a joves pianistes. Tarragona21, 05/12/2017 [Consulta: 18/12/2017]
Torredembarra premia els futurs pianistes amb més projecció. BaixGaiàDiari.cat, 05/12/2017 [Consulta: 18/12/2017]

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web