utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dimarts, 31 Octubre 2017 12:50

L’ex-alumna del Conservatori del Liceu Ximena Agurto va ser entrevistada pel diari peruà de temàtica econòmica i de negocis 'Gestión'

L'ex-alumna del Conservatori del Liceu Ximena Agurto va ser entrevistada pel diari peruà de temàtica econòmica i de negocis Gestión, una conversa sobre la carrera i trajectòria de la jove soprano, així com sobre la seva visió de la situació del món líric i els estudis musicals al seu país.

Agurto realitzà els seus estudis al Conservatori del Liceu gràcies a una de les beques de la Fundación Carolina – Abertis, que cada any permeten a molts joves músics de Llatinoamèrica venir a formar-se al nostre centre. Des de llavors s'ha consolidat als escenaris europeus tant en el gènere operístic com en la zarzuela, i en la seva carrera destaquen el tercer premi al Concurs Internacional de Cant Francesc Viñas del 2014 o el fet de ser l'única soprano peruana en aconseguir un rol principal al Teatro Nacional de la Zarzuela.

En l'entrevista, la cantant realça la importància de la formació rebuda a Espanya (principal país on resideix i desenvolupa la seva carrera actualment), i la necessitat que, mentre no millorin les condicions del seu país, els estudiants de música peruans completin la seva educació a l'estranger, no només pel nivell dels estudis sinó per la xarxa de programacions culturals a l'abast i quantitat de produccions operístiques que s'hi fan.

Podeu llegir l'entrevista completa aquí:
Garay Soórzano, Shirley. "Ahora en Perú se paga mejor a los artistas invitados". Gestión, 13/09/2017 [Consulta: 31/10/2017]

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web