utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dimecres, 06 Setembre 2017 13:20

Alumnes del Conservatori del Liceu participen al 79è Encontre de la Jove Orquestra Nacional de Catalunya

Un any més, alumnes del Conservatori del Liceu participaran a l'Encontre de la Jove Orquestra Nacional de Catalunya, que del 4 al 7 de setembre ha reunit al nostre centre músics de tot el país en els assajos de la que ja és la 79a edició d'aquesta trobada de la formació que té com a Director Artístic el professor del Conservatori i Cap del Departament d'Orquestra i Conjunts Manel Valdivieso.

En aquesta ocasió, la JONC comptarà amb el Director-Concertino convidat Gordan Nikolic, que ha preparat un programa que inclou diversos moviments de grans obres del repertori simfònic com la Simfonia núm. 5 de Beethoven, La segona de Brahms, La "inacabada" de Schubert, així com les Danses eslaves de Dvořák, i les Danses hongareses també de Brahms.

Cal destacar també que els músics de la JONC compartiran faristol amb membres de bandArt, grup de referència en el panorama musical actual i que han actuat de professors durant aquest encontre. BandArt és una orquestra independent fundada l'any 2005 al Festival de Lucerna i integrada per músics d'una dotzena de nacionalitats units pel desig de "redescobrir les referències perdudes" amb un fort compromís social com a base del seu projecte artístic.

En aquest sentit, es va realitzar un concert ahir 5 de setembre (i que es repetirà demà) al Monestir de Sant Cugat per a col·lectius amb diversitat funcional. L'encontre culminarà demà al vespre en el concert de clausura al Jardí dels Tarongers de Barcelona.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal   mapa web