utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dijous, 18 Maig 2017 13:21

L’ex-alumna del Conservatori del Liceu Paula Sánchez Valverde va tancar ahir la 5a temporada dels Sopars Lírics del Restaurant 7 Portes

L'ex-alumna del Conservatori del Liceu Paula Sánchez Valverde va participar ahir 17 de maig al cicle Sopars Lírics del Restaurant 7 Portes. Es tractava del tancament de la cinquena temporada d'aquests sopars-concerts que es realitzen a l'emblemàtic establiment barceloní.

La soprano de Pamplona realitzà els seus estudis de Cant al nostre centre amb la professora Carmen Bustamante i des de llavors ha iniciat una brillant carrera professional, on destaca el Festival Rossini in Wildbad, el seu debut al Palau de la Música Catalana dins el cicle BCNClàssics o la seva participació el proper setembre en la inauguració de la temporada del Gran Teatre del Liceu en el paper de Delia a Il viaggio a Reims.

Paula Sánchez va cantar un repertori molt variat, abastant des de Händel fins a Mozart, Gounod, Donizetti i Eva dell'Acqua, i va ser acompanyada pel pianista Josep Buforn, el repertorista habitual d'aquest cicle dirigit per Roger Alier i Jordi Maddaleno que dóna l'oportunitat de projectar-se a les joves veus actuals que més despunten, en un ambient íntim i únic.

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web