utilitzem galetes per millorar l'experiència de navegació recopliant informació estadística, si continues navegant entenem que acceptes el seu ús

Accepto
Dijous, 12 abril 2018 13:40

El Cap del Departament de Cant del Conservatori del Liceu Oriol Rosés i el baríton Carles Pachón són entrevistats a Catalunya Música

El passat dia 9 d'abril, el programa Assaig General de Catalunya Música va entrevistar el Cap del Departament de Cant del Conservatori del Liceu Oriol Rosés i el baríton Carles Pachón per parlar de les esperades representacions de La Cenerentola a l'Auditori del centre aquests 12 i 13 d'abril, una de les grans cites operístiques de la temporada artística del Conservatori.

Cal destacar que Pachón, recentment guardonat amb el premi Ópera Actual 2018 a l'Intèrpret Jove Espanyol Més Prometedor, participarà en aquesta producció del Màster en Interpretació d'Òpera del centre gràcies a la beca concedida per la Fundació Conservatori del Liceu com a resultat d'haver resultat guanyador del darrer Concurso Internacional de Ópera de Sonora 'Francisco Araiza'.

En l'entrevista, conduïda per Albert Torrens, s'explica també tot el procés de producció de l'òpera com a resultat d'aquests estudis de Màster que donen la possibilitat a cantants ja formats perfeccionar-se en un entorn plenament professional. També es repassa el repartiment d'aquesta producció, tot fent èmfasi en el treball vocal que han pogut realitzar al costat de reconeguts experts del repertori rossinià com Teresa Berganza, Eduard Giménez i Joan Martín-Royo, així com amb el director d'escena Paco Azorín.

Si voleu preparar-vos per les representacions d'aquest vespre i demà, podeu escoltar l'entrevista completa aquí:
"Busquem títols que puguin ser útils pels cantants del màster". Assaig general (Catalunya Música), 09/04/2018 [Consulta: 12/04/2018]

Conservatori del Liceu

Carrer Nou de la Rambla, 88
08001 Barcelona
(+34) 93 327 12 00
CONTACTE

 

Troba'ns a

facebook-icon  twitter-icon  youtube-icon

 Premis i Reconeixements 

Creu Sant Jordi de la Generalitat de Catalunya
Medalla d’Or al Mèrit Cultural de l’Ajuntament de Barcelona
Medalla d'Or del Gran Teatre del Liceu
Menció especial de l’Associació Amics de la Rambla
Homenatge 175anys - Cambra de Comerç de Barcelona
Premi Europeu a l’Excel·lència - Fundació de Foment Europeu AEFE

CONSERVATORI DEL LICEU   ©reservat tots els drets 2013   

avis legal    mapa web